Την ήττα με το βαρύ 0-7 γνώρισε η Αστραπή Μεσοποταμίας από τον Ποσειδών Μηχανιώνας στο γήπεδό της στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας.

Δείτε την εξέλιξη του αγώνα!

ΣΕ ΛΙΓΗ ΩΡΑ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΚΑΙ ΠΛΟΥΣΙΟ ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΤΣ

Εδεσσαϊκός – Μεγ. Αλεξ Τρικάλων 2-0
Αγροτικός Αστέρας – Μακεδονικός 0-2
Θερμαϊκός Θέρμης – ΑΣ Γιαννιτσά 1-1
Νίκη Αγκαθιάς – ΠΑΣ Φλώρινας 2-0
ΝΠΟ Νέας Καλλικράτειας – Σειρήνα 3-0 α.α.
Άρης Παλαιοχωρίου – Αλμωπός Αριδαίας 0-3 α.α.
Ρεπό: Θύελλα Σαρακηνών
Η εξέλιξη των υπόλοιπων αγώνων από το sportsup.gr

Αστραπή Μεσοποταμίας – Ποσειδών Μηχανιώνας 0-7 (0-1)

85′ ΓΚΟΛ! 0-7. Μακρινό σουτ , απέκρουσε ο Μεϊμαρίδης και στην επαναφορά ο Τραχανάς την έστειλε στα δίχτυα
84′ ΓΚΟΛ! 0-6 ο τραχανάς σουτ, δοκάρι και μέσα
80′ Μέσα ο Ψωμιάδης έξω ο Χότζα για την Αστραπή
78′ ΓΚΟΛ! 0-5 με αυτογκόλ ο Καραμανίδης

76′ Μέσα ο Γάκιας, έξω ο Σαββόπουλος για την Αστραπή

75 ΓΚΟΛ! και 0-4. Ο Ξανθόπουλος. Λάθος στην άμυνα,  έχασε την μπάλα ο Σιοπόβου, σέντρα, και ο Ξανθόπουλος με σουτ στα δίχτυα
72′ Αλλαγή για την Αστραπή, μέσα ο Βασιλειάδης, έξω ο Καραμανίδης
68′ ΓΚΟΛ και 0-3 ο Αζούδης ο οποίος κατέβασε ωραία την μπάλα μέσα στην περιοχή και πλάσαρε
64′ Αλλαγή για την Αστραπή, μέσα ο Κοκοβίδης, έξω ο Κρομλίδης
62′ ΓΚΟΛ! ο Βασαΐτης και 0-2 με κεφαλιά. διαμαρτυρίες για οφσάιντ
56′  Σουτ του Δημητρακόπουλου, απέκρουσε ο Μεϊμαρίδης
55′ Μακρινό σουτ του Κρομλίδη λίγο άουτ
50′ Χωρίς κάποια φάση τα πρώτα λεπτά του 2ου ημιχρόνου
16:01Ξεκίνησε το β’ ημίχρονο
Ημίχρονο 0-1

44 Απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Στασινόπουλος κόντραρε η μπάλα ελάχιστα άουτ

38′ Έπεσε λίγο ο ρυθμός του αγώνα

32′ Δοκάρι για τον Ποσειδώνα. Με κεφαλιά στο δεξί κάθετο δοκάρι

30′ Ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης η Αστραπή

24′ Ωραία ενέργεια του Ταρέλι από τα πλάγια σέντρα και καρφωτή κεφαλιά του Σαββόπουλου, λίγο άουτ

19′ Ανατροπή του Παλαιοδήμου στην μεγάλη περιοχή, παίζεται λέει ο διαιτητής

18′ Ισορροπημένο πλέον το παιχνίδι με ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες

15′ Τεράστια ευκαιρία για τον Ποσειδώνα να κάνει το 0-2 με τον Ξανθόπουλο. Σωτήρια απόκρουση του Μεϊμαρίδη

11′ Μεγάλη ευκαιρία αστραπή, ο Ταρέλι πάλι τετ α τετ, απέκρουσε ο Σταυρίδης

10′ ΓΚΟΛ! Ο Δημητρακόπουλος από κοντά με πλασέ στον αέρα το 0-1. Δεν έδιωξαν καλά οι αμυντική της Αστραπής

08′ Πιο δυνατά μπήκε η Αστραπή

06′ Τεράστια ευκαιρία για την Αστραπή με τον Ταρέλι τετ α τετ τον τερματοφύλακα, μπλόκαρε ο Σταυρίδης

14:58  ξεκίνησε ο αγώνας

Αστραπή: Μεϊμαρίδης, Σιοπόβου Καραμανίδης Γρ., Λουδοβάρης, Παλαιοδήμος, Χότζα, Κρομλίδης, Καραμανίδης Λ., Σαββόπουλος, Στασινόπουλος, Ταρέλι

Ποσειδώνας: Σταυρίδης, Χατζηστογιάννης, Αναγνώστης, τραχανάς, Λαγόντζος, Βασΐτης, Χατζηβασιλειάδης, Δημητρακόπουλος, Ξανθόπουλος, Προσκυνητόπουλος, Αζούδης