Στα γήπεδα της Μεσοποταμίας και του Χιλιοδένδρου ολοκληρώθηκε σήμερα η 1η αγωνιστική της β΄ φάσης του κυπέλλου (Basilico) της ΕΠΣ Καστοριάς.
Να θυμίσουμε πως το κύπελλο (Β΄φάση) ξεκινάει με τέσσερις ομίλους των τεσσάρων ομάδων με τρία μονά παιχνίδια κατόπιν κλήρωσης και συμμετοχή των δέκα τριών ομάδων της Α’ κατηγορίας και των τριών ομάδων της Β’ κατηγορίας, ενώ η ομάδα του Μέγα Αλέξανδρου Καλλιθέας μπαίνει απευθείας στην επόμενη φάση.
Αποτελέσματα
Κεραυνός Χιλιοδέντρου – Γράμμος Μαυροχωρίου 1-4
20′ Κιρκοτσίδης 0-1 (πεν.)
29′ Κρανιάς 0-2
30’Τσιανής 1-2
45′ Κιρκοτσίδης 1-3
ΗΜΙΧΡΟΝΟ 1-3
84′ Χριστόπουλος 1-4
1-4 ΤΕΛΙΚΟ
3ος Όμιλος
Αστραπή Μεσοποταμίας – Δόξα Αμπελοκήπων 2-2
23′ Ταρέλι 1-0 (πεν.)
38′ Ταρέλι 2-0
ΗΜΙΧΡΟΝΟ 2-0
83′ Τριφόπουλος Λ. 2-1
85′ Μπούνας 2-2
2-2 ΤΕΛΙΚΟ
Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής (Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου)
1ος Όμιλος
Ομόνοια Βογατσικού – ΑΣ Πενταβρύσου 4-0
02′ Τραυλός 1-0
45’Τσαμτσάκης Γ. 2-0
ΗΜΙΧΡΟΝΟ 2-0
65′ Λιάπης 3-0
70′ Νούλας X. 4-0
2ος Όμιλος
Νέστωρ Νεστορίου – ΑΕ Γραμμοχωρίων 0-2
ΗΜΙΧΡΟΝΟ 0-0
55′ Κωνσταντίνου Θ. 0-1
63′ Νάκος Φ. 0-2
0-2 ΤΕΛΙΚΟ
ΑΣ Νταηλάκης – ΑΟ Κάστωρ 3-2
05′ Ευαγγέλου 1-0 (πεν.)
16′ Πήτας 1-1 (πεν.)
26′ Ευαγγέλου 2-1
ΗΜΙΧΡΟΝΟ 2-1
47′ Ζήκος 3-1
55′ Μαλεγγάνος 3-2 (πεν.)
3-2 ΤΕΛΙΚΟ
3ος Όμιλος
Ελπίδες Μεσοποταμίας – Παναργειακός 2-3
20′ Ρόμπος Μ. 0-1
25′ Κοτανίδης 1-1
ΗΜΙΧΡΟΝΟ 1-1
46′ Ζενελάκ 1-2
50′ Ρόμπος Μ. 1-3
75′ Παπαθανασιάδης Μ. 2-3 (πεν.)
2-3 ΤΕΛΙΚΟ
4ος Όμιλος
ΑΓΣΝΚ Καστοριά – Δόξα Κορησού 1-7
12′ Μηλιάτης Δ. 0-1
15′ Τσόπρας Ι. 0-2
28′ Μηλιάτης Λ. 0-3
30′ Γάκιας Π. 0-4
ΗΜΙΧΡΟΝΟ 0-4
48′ Τσόπρας Ι. 0-5
58′ Τσόπρας Ι. 0-6
59′ Νταουλτσίδης 1-6
75′ Αφεντουλίδης 1-7
1-7 ΤΕΛΙΚΟ
Ηρακλής Πολυκάρπης – ΑΕ Βιτσίου 0-0
0-0 ΗΜΙΧΡΟΝΟ
0-0 ΤΕΛΙΚΟ
Οι βαθμολογίες
1ος Όμιλος
Ομόνοια Βογατσικού 3
Γράμμος Μαυροχωρίου 3
Κεραυνός Χιλιοδένδρου 0
ΑΣ Πενταβρύσου 0
2ος Όμιλος
ΑΕ Γραμμοχωρίων 3
ΑΣ Νταηλάκης 3
ΑΟ Κάστωρ 0
Νέστωρ Νεστορίου 0
3ος Όμιλος
Παναργειακός 3
Αστραπή Μεσοποταμίας 1
Δόξα Αμπελοκήπων 1
Ελπίδες Μεσοποταμίας 0
4ος Όμιλος
Δόξα Κορησού 3
Ηρακλής Πολυκάρπης 1
ΑΕ Βιτσίου 1
ΑΓΣΝΚ Καστοριά 0
Επόμενοι αγώνες (2ης αγωνιστικής)
1ος Όμιλος
Κεραυνός Χιλιοδένδρου – ΑΣ Πενταβρύσου
Γράμμος Μαυροχωρίου – Ομόνοια Βογατσικού
2ος Όμιλος
Νέστωρ Νεστορίου – ΑΟ Κάστωρ
ΑΕ Γραμμοχωρίων – ΑΣ Νταηλάκης
3ος Όμιλος
Ελπίδες Μεσοποταμίας – Δόξα Αμπελοκήπων
Παναργειακός – Αστραπή Μεσοποταμίας
4ος Όμιλος
ΑΓΣΝΚ Καστοριά – ΑΕ Βιτσίου
Δόξα Κορησού – Ηρακλής Πολυκάρπης
Οι διαιτητές