Εξασφάλισε, έστω και στο φινάλε την παραμονή στην κατηγορία η Καστοριά!

Με την 26η αγωνιστική έπεσε η αυλαία του 2ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας και η Καστοριά έδωσε έναν ακόμη «τελικό», με τον Σβορώνο του οποίου και επικράτησε με το ευρύ σκορ 4-0. Έτσι, σε συνδυασμό με την ήττα της ΑΕΠ Κοζάνης από τον ΑΟ Χανιώτη, το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα τερμάτισε στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα που του χαρίζει και την παραμονή στην κατηγορία.

Οι «ερυθροκίτρινοι» ήθελαν μόνο τη νίκη από το σημερινό ματς και τα έδωσαν όλα για να το πετύχουν. Στο 2ο μόλις λεπτό κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον Πάλλα από τα 11 μέτρα, ενώ ο ίδιος παίκτης με γυριστό σουτ πάνω στην κίνηση μετά από σέντρα του Τσελεπή έκανε και το 2-0, το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι παίκτες του Χάρη Βοριαζίδη συνέχισαν να πιέζουν και πέτυχαν τρίτο τέρμα στο 56΄ μετά από ωραία κάθετη πάσα του Μηλιάτη, ο Πάλλας με ωραίο πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 3-0 και παράλληλα σημείωσε χατ-τρικ. Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Νάκος στο 76′.