Δείτε σε απευθείας μετάδοση τα αποτελέσματα του δεύτερου ημιτελικού του Κυπέλλου ΕΠΣ Καστοριάς, αν??μεσα στις ομάδες ‘’Γράμμου’’ Μαυροχωρίου και ‘’Αστραπή’’ Μεσοποταμίας.

9′ Πρώτη ευκαιρία για την “Αστραπή” με τον Παπουτσίδη, ωστόσο, να αστοχεί από καλή θέση.

12′ Κλασική ευκαιρία έχασε το Μαυροχώρι, όταν από συνδυασμό Παπαχρήστου με Χριστόπουλο, ο τελευταίος αστόχησε από θέση τετ α τετ

23′ Σπουδαία ευκαιρία για την “Αστραπή” με τον Παπουτσίδη, ωστόσο, να αστοχεί από καλή θέση.

Δυνατό και γρήγορο το παιχνίδι, παρά τον δυνατό αέρα

28′ μεγάλη ευκαιρία χάθηκε για τον “Γράμμο” όταν ο Χριστοφορίδης από ευνοϊκή θέση έστειλε την μπάλα άουτ

35′ Νέα τεράστια ευκαιρία να σκοράρει έχασε το Μαυροχώρι, όταν από φαόυλ του Μητρούλη στην καρδιά της άμυνας, καρφωτή κεφαλιά του Αναγνωστόπουλου απέκρουσε σωτήρια σε κόρνερ ο Κοσμίδης

38’ σεντρα Αναγνωστόπουλου, ο Μητρούλης στο ύψος της μεγάλης περιοχής ξέφυγε από τον Παπαθωμά, για να βρεθεί στη συνέχεια κάτω στο έδαφος. Οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι, ωστόσο, όμως, ο διαιτητής έδωσε συνέχεια στο παιχνίδι.

42′ 1-0 Σέντρα – σουτ του Καραμήτρου και ασθενή απόκρουση του Κοσμίδη, τελικός αποδέκτης της μπάλας έγινε ο Χριστόπουλος ο οποίος από το ύψος της μεγάλης περιοχής με δυνατό αριστερό σουτ, άνοιξε το σκορ (1-0).

44′ 2-0 Οργανωμένη επιθετική προσπάθεια των γηπεδούχων, έξοχη πάσα του Μητρούλη στον Παπανέστορα, ο τελευταίος με υποδειγματικό αριστερό πλασέ έδωσε αέρα δύο τερμάτων (2-0) στους ’’κυανόλευκους’’.

ΣΚΟΡ Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ 2 – 0

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

48′ ευκαιρία να σκοράρει και να μειώσει σε 2-1 έχασε η “Αστραπή”. Μετά από φάση διαρκείας σουτ ελάχιστα άουτ του Καραμανίδη Λ.

54′ 2-1 Κόρνερ του Ταρέλι, κεφαλιά του Παπαθωμά, αδράνεια της άμυνας, ο Κυριακίδης στην προσπάθειά του να διώξει την μπάλα, αυτή πήρε αντίθετη τροχιά κατευθυνόμενη προς την εστία του, όπου εκεί ο Καραμήτρος σε μία ύστατη προσπάθεια να την απομακρύνει την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του, και έτσι με αυτογκολ, οι ‘’κιτρινόμαυροι’’ μείωσαν σε 2-1.

72′ Την ευκαιρία να αυξήσει τη διαφορά της σε 3-1 έχασε η ομάδα του Μαυροχωρίου, όταν ο Μητρούλης με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι του Κοσμίδη.

84′ Η φάση που σημάδεψε τον αγώνα. Εντυπωσιακή ατομική ενέργεια του Ταρέλι, σε μαρκάρισμα του Σαχινίδη μέσα στην περιοχή ο διαιτητής Σιδερίδης καταλογίζει πέναλτι, ωστόσο, όμως στη συνέχεια, ανακάλεσε την απόφασή του για πέναλτι υπέρ της “Αστραπής” μετά από παρέμβαση του βοηθού του (Δημητριάδη), με αποτέλεσμα να προκληθεί θύελλα διαμαρτυριών από το “στρατόπεδο” της Μεσοποταμίας.

88’ φάση διαρκείας μέσα στην περιοχή το κοντινό σουτ του Παπουτσίδη, εξουδετερώνει σωτήρια με κεφαλιά στο ύψος της μικρής περιοχής ο Παπαχρήστου.

90′ Αστοχία του Κοτανίδη της “Αστραπής” ο οποίος …χτύπησε αέρα, ενώ ήταν σε θέση βολής

90’+3′ τεράστια ευκαιρία για το 2-2 όταν από φάουλ του Ταρέλι, ασθενή απόκρουση του Κοκκώνα, κεφαλιά πάσα του Γρηγοριάδη στην καρδιά της άμυνας, νέα γυριστή κεφαλιά του Καραμανίδη Γ., νέα σωτήρια ασθενή όμως απόκρουση του Κοκκώνα, κι ενώ η μπάλα κατευθύνεται στα δίχτυα, πάνω στην γραμμή διώχνει σωτήρια ο Καραμήτρος και στη συνέχεια ο Αναγνωστόπουλος απομακρύνει την μπάλα αποσοβώντας βέβαια παραβίαση.

2-1 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ