Σε φιλικό παιχνίδι, που έδωσε η Καστοριά, στον Άγιο Παντελεήμονα, επιβλήθηκε του τοπικού Μακεδονικού με σκο?? 0-3.
![](https://3.bp.blogspot.com/-8LgkqJMUmqU/WIi8OKSlhYI/AAAAAAAAAtc/jdce9MinbokpJSpajVQz_Yz9ZF5YkakQACLcB/s640/Makedonikos%2B%2BAg.%2BPantel-Kastoria%2B20170125%25285%2529.jpg)
![](https://4.bp.blogspot.com/-ob1smhdiOaM/WIi8OZf0raI/AAAAAAAAAtg/Ura2FpFh1AIk2JOm3ZIajPawOu8UWQopgCLcB/s640/Makedonikos%2B%2BAg.%2BPantel-Kastoria%2B20170125%25286%2529.jpg)
![](https://4.bp.blogspot.com/-Lnw7NpEnUxU/WIi8NrRiepI/AAAAAAAAAtY/Ed1s9eBUL48o-nysd-vQFuN-fQB-R_-rwCLcB/s640/Makedonikos%2B%2BAg.%2BPantel-Kastoria%2B20170125%25284%2529.jpg)
![](https://3.bp.blogspot.com/-EdY1Y2TQQII/WIi8M5-b2eI/AAAAAAAAAtQ/2oaDlDRtirwypx6wFoO9cRtiNRnYgPrVQCLcB/s640/Makedonikos%2B%2BAg.%2BPantel-Kastoria%2B20170125%25283%2529.jpg)
Με τρία (3) γκολ φιλοδώρησε η Καστοριά, τον Μακεδονικό Αγίου Παντελεήμονα, στο φιλικό παιχνίδι που΄έγινε στην έδρα του δεύτερου. Η νίκη αυτή έχει ξεχωριστή σημασία, αν αναλογισθεί κανείς ότι ο Μακεδονικός είναι ο πρωτοπόρος (μαζί με τον Ερμή Αμυνταίου) του πρωταθλήματος της Α΄κατηγορίας της Ε. Π. Σ. Φλώρινας.
Η Καστοριά ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι και από νωρίς επέβαλε τον ρυθμό της, σημειώνοντας, με την συμπλήρωση του πρώτου ημίωρου, δύο γκολ. Έτσι στο 25΄ο Μαντζάνας με πλασέ έκανε το 0-1 και στο 30΄ο Tahirllari με τον ίδιο τρόπο έκανε το 0-2.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν, αλλά ο Δημητριάδης ήταν παρών, σε δύο περιπτώσεις, που χρειάστηκε να επέμβει. Στο 70΄ο Tahirllari με σουτ έκανε το 0-3. Στη συνέχεια έγινε παιχνίδι κέντρου, όπου η υπεροχή ήταν μοιρασμένη και στις δύο ομάδες.
![](https://2.bp.blogspot.com/-hW5kGlvy_rM/WIi8M5NkB8I/AAAAAAAAAtM/3vG_aj-zqgQbulkV3FVEl_OqpXo5703ggCEw/s640/Makedonikos%2B%2BAg.%2BPantel-Kastoria%2B20170125%25282%2529.jpg)
![](https://3.bp.blogspot.com/-_3ySqwcqi3Q/WIi8Ov-TMII/AAAAAAAAAtk/2y7v4JlPa80sq4IqE-igIJ8T-JLuwx0MACEw/s640/Makedonikos%2BAg.%2BPantel-Kastoria%2B20170125.jpg)
Η σύνθεση της Καστοριάς:
ΚΑΣΤΟΡΙΑ: Κράτσιος (46΄Δημητριάδης), Φυτανίδης (46΄Χασάι), Νίνος (65΄Μελισσανίδης), Petrov, Τράντας (65΄Λαδάς), Αντωνιάδης, Damzi, Μηλιάτης, Tahirllari, Rapo, Μαντζάνας