Σε μια κίνηση περαιτέρω βελτίωσης της καλαισθησίας του κεντρικού πεζόδρομου της πόλης, προχώρησες, πριν λίγες μέρες, ο δήμος Άργους Ορεστικού.
Συγκεκριμένα, στα παρτέρια τοποθετήθηκαν όμορφες ξύλινες περιφράξεις, τις οποίες μάλιστα οι καταστηματάρχες, ίσως με την τοποθέτηση μαξιλαριών, να μπορούν να χρησιμοποιήσουν και ως καθίσματα, δίνοντας μια ακόμα πιο ευχάριστη νότα στον πεζόδρομο που συγκεντρώνει καθημερινά μεγάλο αριθμό κόσμου.