Το εισιτήριο της πρόκρισης στην προημιτελική φάση του 42ου Κυπέλλου της Ε.Π.Σ.Κ. απέσπασε- πριν από λίγο- η Αστραπή Μεσοποταμίας, επικρατώντας στο Νταηλάκη της τοπικής και ομώνυμης ομάδας με σκορ 0-2.

Ρεπορτάζ: Δημήτρης Δέλλιος

Ωστόσο, αλήθεια είναι, ότι οι «κιτρινόμαυροι» του Γιώργου Τομόπουλου, για να φύγουν νικητές από το Νταηλάκη και να προκριθούν στη φάση των «8» του φετινού θεσμού, χρειάστηκε να αγγίξουν υψηλά επίπεδα απόδοσης, μιας και οι «κυανόμαυροι» του Γιάννη Τσεμπερίδη, που το… έλεγε η καρδούλα τους καθ’ όλη τη διάρκεια του ματς, κύρια, όμως, στο α’ ημίχρονο, κατάφεραν να τους βάλουν δύσκολα μέχρι το 72’.

Στο παραπάνω, εντούτοις, λεπτό, οι γηπεδούχοι είδαν την  εστία τους να παραβιάζεται (0-1) από τον Νίκο Κοκοβίδη, ενώ το τελικό σκορ 0-2 προέκυψε στο 89’, έπειτα από γκολ του Βαγγέλη Σαββόπουλου, ο οποίος, να υπογραμμιστεί, πως με τη μορφή δανεισμού από τον Νταηλάκη αγωνίζεται φέτος με τα χρώματα της Αστραπής.

Τέλος, άξιο αναφοράς, είναι το γεγονός, ότι στη Δ’ φάση του τρέχοντος θεσμού του Κυπέλλου η Αστραπή Μεσοποταμίας θα αντιμετωπίσει στο Μανιάκοι την Α.Ε. Γραμμοχωρίων.