Νίκη με 0-3 πήρε η Εθνική Νέων απέναντι στην Εσθονία, στον πρώτο αγώνα των προκριματικών του Elite Round για το Euro U19, με τον Βαγγέλη Νικολάου να σκοράρει!

Το ελληνικό συγκρότημα ξεκίνησε εξαιρετικά από το πρώτο ημίχρονο. Πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων με δύο γκολ του Τζίμα.

Στην επανάληψη, ο Βαγγέλης Νικολάου μπήκε ως αλλαγή στο 73′ αντί του σκόρερ των δύο πρώτων τερμάτων. Με ωραία ενέργεια και σουτ στις καθυστερήσεις ο ποδοσφαιριστής του Παναιτωλικού διαμόρφωσε το τελικό 0-3.

Ελλάδα (Αναστάσιος Θέος): Μοναστηρλής, Κεραμίτσης, Δεληγιάννης, Καλογερόπουλος, Τασιούρας (46′ Γεωργιάδης), Συμεωνίδης, Σμυρλής (65′ Σταυρόπουλος), Κωττάς (65′ Γκολφίνος), Γκούμας (73′ Κυριόπουλος), Σπυράκος, Τζίμας (73′ Νικολάου).