Χωρίς νικητή έληξε ο αγώνας στην Πολυκάρπη, μεταξύ του τοπικού Ηρακλή και του ΑΣ Νταηλάκης, με τον δεύτερο να παραμένει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Α΄ κατηγορίας Pizza & Barfood «Η πάπια».

Ρεπορτάζ: Δημήτρης Δέλλιος

Οι «κυανόμαυροι» του Νταηλάκη, μετά το ισόπαλο 2-2 στο ντέρμπι της ημέρας κόντρα στους «πράσινους» της Πολυκάρπης κι έπειτα από έναν αγώνα άκρως απολαυστικό με τέσσερα γκολ, δυνατές κόντρες και πολλές φάσεις, παρέμειναν στο «ρετιρέ» της βαθμολογίας.

Στη 2η θέση, παρέμεινε ο Ηρακλής Πολυκάρπης, ο οποίος, έπειτα από τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής ημέρας έχει κάνει τη… συντροφιά στο 2ο σκαλοπάτι της βαθμολογίας μεγάλη, αποτελούμενη, σήμερα, συνολικά από έξι ομάδες.

Ξεκινώντας, εν προκειμένω, να απαριθμήσουμε τις πέντε ομάδες που έπιασαν την Πολυκάρπη στο δεύτερο «σκαλί» της βαθμολογίας, έχοντας όλες επτά πόντους, θα αναφερθούμε αρχικά στον Παναργειακό, του οποίου οι παίκτες δεν δυσκολεύτηκαν να επικρατήσουν του Κρόνου με σκορ 4-0, παρόλο που… ξύπνησαν μετά το 75o λεπτό του αγώνα, όπου και πέτυχαν μέσα σε 15 λεπτά τα 3 από τα 4 γκολ τους (μέχρι εκείνη τη στιγμή προηγούνταν από αυτογκόλ του Κρόνου στο 16’).

Κατά δεύτερον, θα αναφερθούμε στην Αστραπή Μεσοποταμίας, που έκανε και αυτή τους βαθμούς της επτά  με την ευρεία νίκη της επί της Πενταβρύσου με σκορ 4-1, κατά τρίτον στην Α.Ε. Γραμμοχωρίων, που με την καθαρή επικράτησή της επί της Δόξας Αμπελοκήπων με σκορ 3-0 έκανε και αυτή τους πόντους της επτά, ενώ με επτά βαθμούς στο ενεργητικό τους τη «συντροφιά» των επτά στη 2η θέση πλαισιώνουν οι: Ομόνοια Βογατσικού, που πέτυχε δύσκολα τη νίκη με σκορ 1-0 επί της Α.Ε. Βιτσίου και Γράμμος Μαυροχωρίου, του οποίου οι παίκτες «έσπασαν» την κακή παράδοση που είχαν στα ματς με τους «κάστορες», κερδίζοντάς τους με σκορ 3-2.

Τέλος, στα αξιοσημείωτα της 4ης αγωνιστικής ημέρας, είναι το γεγονός πως η μοναδική ομάδα που συνεχίζει να διέπεται από «αφλογιστία» στο φετινό πρωτάθλημα είναι η Α.Ε. Βιτσίου, καθώς οι παίκτες της δεν μπόρεσαν και πάλι να σημαδέψουν δίχτυα!