Στις 19:35χθες (03/07/2016), η Υπηρεσία μας κλήθηκε για κατάσβεσηπυρκαγιάς που εκδηλώθηκε σε σούπερ μάρκετμε την επωνυμία «Άριστα» στην Δ.Κ. Τσοτυλίου του Δ.Βοΐου. Στο συμβάν επενέβησαν 8 πυροσβεστικοί υπάλληλοι με 4οχήματα.
Από την πυρκαγιά η οποία εκδηλώθηκε στο υπόγειο του καταστήματος προκλήθηκαν εκτενείς και μεγάλες υλικές ζημιές.
Για το ανωτέρω περιστατικό διενεργείται προανάκριση από το αρμόδιο Ανακριτικό Τμήμα της Π.Υ. Κοζάνης.