Συνεχίζεται από το Δήμο Καστοριάς η συγκέντρωση βοήθειαςγια τις πυρόπληκτες περιοχές.
Συγκινητική η ανταπόκριση των πολιτών, μετά το κάλεσμα https://www.kastoria.gov.gr/kalesma-gia-voitheia-se…/ της Αντιδημαρχίας Πολιτισμού, Παιδείας, Αθλητισμού και Κοινωνικής Μέριμνας για τη συγκέντρωση τροφίμων και ειδών πρώτης ανάγκης.
Η αποστολή θα πραγματοποιηθεί κατόπιν συνεννόησης με την ΚΕΔΕ και τις πληγείσες περιοχές.
Υπενθυμίζεται ότι η συγκέντρωση γίνεται στο νέο χώρο του Κοινωνικού Παντοπωλείου του Δήμου Καστοριάς, στην περιοχή Χλόη (εργατικές κατοικίες), από τις 9 το πρωί μέχρι τις 2 το μεσημέρι και το απόγευμα, έπειτα από εθελοντική προσφορά συμπολιτών μας, από τις 5:30 έως τις 8:30 μ.μ., μέχρι και την Πέμπτη 12 Αυγούστου.
Για περισσότερες πληροφορίες: 2467021028 και 2467028967
![Μπορεί να είναι εικόνα γρασίδι, δέντρο και ουρανός](https://scontent.fath3-4.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/234834338_599580414781787_9194940201121880557_n.jpg?_nc_cat=100&ccb=1-4&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=Lx9O8NfiDTgAX9OdL_d&_nc_ht=scontent.fath3-4.fna&oh=2bd55c7616b542c75802e73c6e10cdeb&oe=611735BD)
![Μπορεί να είναι εικόνα εξωτερικοί χώροι](https://scontent.fath3-3.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/234882456_599580554781773_3329369639187803295_n.jpg?_nc_cat=111&ccb=1-4&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=hLU2XIcw2WwAX-3WvTo&_nc_ht=scontent.fath3-3.fna&oh=931fb2d9c3510caf2d87d0da9d32cfa5&oe=61170851)
![Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή για τη φωτογραφία.](https://scontent.fath3-4.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/235772934_599580248115137_3803168966856827373_n.jpg?_nc_cat=102&ccb=1-4&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=MHGi7BunL5EAX_3hGih&_nc_ht=scontent.fath3-4.fna&oh=e9a151739e46addcabffa069f8312514&oe=6117AA38)
![Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή για τη φωτογραφία.](https://scontent.fath3-4.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/236115802_599580391448456_4770757256532231996_n.jpg?_nc_cat=102&ccb=1-4&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=zU3YqZIwWlkAX_OTcKC&_nc_ht=scontent.fath3-4.fna&oh=86a64b26bdf3d13bd67a8bc53150ca08&oe=611843C1)