Νίκη… ουσίας, που ισοδυναμεί με τόνωση του ηθικού τους, αλλά, παράλληλα, και διατήρηση των ελπίδων τους για την κατάκτηση του φετινού τίτλου, πέτυχαν οι «κοκκινόμαυροι» του Άργους Ορεστικού στην έδρα τους επί των «αρκούδων» του Νίκου Εμμανουηλίδη με το καθαρό σκορ 2-0.

Ρεπορτάζ: Δαμιανός Δέλλιος

Ο Παναργειακός, λοιπόν, έκανε το χρέος του απέναντι στην επιδίωξή του να μείνει «ζεστός» σε ό, τι αφορά την προσπάθεια που καταβάλλει να κατακτήσει τον φετινό τίτλο, έπειτα από ένα παιχνίδι στο οποίο συνάντησε μεγάλη αντίσταση από την Ομόνοια Βογατσικού στο α’ ημίχρονο, διάστημα που βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες χωρίς γκολ, ενώ στην επανάληψη, ανεβάζοντας αισθητά την απόδοσή του, κατάφερε σε δύο περιπτώσεις να δρέψει τους καρπούς του ιδρώτα του στο χορτάρι και να επικρατήσει δίκαια με σκορ 2-0, χάρη σε γκολ του Γιώργου Τσαμτσάκη στο 68ο και 78ο λεπτά.

Τέλος, να αναφέρουμε πως η Ομόνοια Βογατσικού τελείωσε το παιχνίδι με δέκα παίκτες, μιας και ο διαιτητής της αναμέτρησης, Βασίλης Πολυχρονίου απέβαλε με απευθείας κόκκινη κάρτα τον Τσιαπατώρη.

Διαιτητές: Πολυχρονίου, Δημητριάδης, Πρεσπάρης

Παναργειακός: Κοσμίδης, Τσιγαρίδας, Σιδηρόπουλος (89’ Μουτζίκης), Αγγέλκος, Δινάδης, Ιωαννίδης, Χαραλαμπίδης, Χότζια, Τσαμτσάκης (91’ Μπαράκης), Ζενελάκ (87’ Τσίατσος), Βιέρος

Ομόνοια Βογατσικού: Δέτσιος, Θεοδωρίδης, Τσιαπατώρης, Ευγενιάδης, Ζβίγγος, Γιαννάκης, Λαζαρίδης (91’ Σιδέρης), Παπανώτας, Νούλας, Αϊραντζής (60’ Μπλιάγκας), Τσολακάκης (70’ Σκανδάλης)