Ο Βουλευτής Καστοριάς Ζήσης Τζηκαλάγιας αφουγκραζόμενος την κοινωνία ζήτησε την ίδρυση στο Εσπερινό ΕΠΑΛ τμήματος ειδικότητας < Ιατρικών- Βιολογικών Εργαστηρίων>.Η Υπουργός Παιδείας απάντησε στον Βουλευτή πως δεν ζητήθηκε κάτι τέτοιο από την Δν/ση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Καστοριάς, ούτε από την Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δ.Μακεδονίας.Μένει να φανεί εάν η Υπουργός κάνει την υπέρβαση και προχωρήσει αγνοώντας την απουσία υπηρεσιακής εισήγησης.
Ζήσης Τζηκαλάγιας
![](https://www.tzikalagias.gr/wp-content/uploads/2022/03/12-461x1024.jpg)