Τον Μέγα Αλέξανδρο Καλλιθέας υποδέχθηκε στο γήπεδό του ο Ηρακλής Πολυκάρπης για την ημιτελική φάση του κυπέλλου RE/MAX Key της ΕΠΣ Καστοριάς.

Ο αγώνας ήταν νοκ άουτ και η Καλλιθέα πήρε το εισιτήριο για τον 42ο τελικό του κυπέλλου, όπου θα αντιμετωπίσει τον νικητή του αγώνα Αστραπή Μεσοποταμίας – Δόξα Κορησού (το ματς θα διεξαχθεί την επόμενη Τετάρτη 19 Φεβρουαρίου). Τον αγώνα διεύθυνε ο Σ. Τσιμεντερίδης από την ΕΠΣ Κοζάνης, με α΄βοηθό τον Α. Μπαλιάκα (ΕΠΣ Κοζάνης) και β΄ βοηθό τον Ι. Μπισούκη, από την ΕΠΣ Χαλκιδικής, ενώ παρατηρητής ήταν ο Σίμος Σπύρου.

Ηρακλής Πολυκάρπης – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 2-4 (1-4 α’ ημίχρονο)

ΤΕΛΟΣ

88′ Ροκανίζει το χρόνο η Καλλιθέα

86′ Ζητάει πέναλτι ο Ηρακλής, για χέρι μέσα στην περιοχή, μετά από εκτέλεση φάουλ του Σάκη Καρανάσιου

85′ Χωρίς φάση τα τελευταία λεπτά του αγώνα

81′ Έπεσε ο ρυθμός, ελέγχει η Καλλιθέα

75′ Εκτέλεση φάουλ του Στασινόπουλου (Ηρακλής), πέρασε από όλους η μπάλα και ο Μαρμαράς μπλόκαρε

73′ Δυνατό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες

68′ Zητάει πέναλτι ο Ηρακλής για χέρι του Σπύρο Ντούκα

65′ Απευθείας φάουλ του Χασάι, απέκρουσε ο Ευαγγέλου

🟥 63′ Απευθείας κόκκινη στο Σιαραφέρα (Καλλιθέα)

64′ Ανέβασε στροφές ο Ηρακλής Πολυκάρπης

55′ Φοβερό παιχνίδι. Δυνατά στο 2ο ημίχρονο και οι δύο ομάδες

51′ Μεγάλη ευκαιρία για την Καλλιθέα. Ο Καραγιάννης μπήκε στην περιοχή, έκανε την προσποίηση αλλά σούταρε ψηλά.

⚽ 49′ ΓΚΟΛ. Φάουλ ο Στασινόπουλος, δεν μπλόκα;ρε σωστά ο Μαρμαράς και στην επαναφορά ο Β. Καραμήτρος την έστειλε στα δίχτυα με προβολή

16:03 Ξεκίνησε το β΄ημίχρονο

Ημίχρονο

43 Έπεσε ο ρυθμός του αγώνα, ελέγχει το παιχνίδι η Καλλιθέα

⚽35′ ΓΚΟΛ. Φανταστικό γκολ! Απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Τσετιροκλής σχεδόν από το κέντρο, την έστειλε στα δίχτυα

32′ Σουτ μακρινό του Μηλιάτη, απέκρουσε ο Ευαγγέλου

⚽29′ ΓΚΟΛ ο Μήνος με κεφαλιά από κόρνερ και 1-3

18′ Πιέζει για γκολ η Καλλιθέα

⚽ 13′ ΓΚΟΛ, μακρινό σουτ του Τσετιροκλής, δεν μπλοκαρε σωστά ο Ευαγγέλου, από κοντά ο Ν. Ντούκας

⚽11′ ΓΚΟΛ, 1-1 ο Μήνος με μακρινό σουτ, την έστειλε στα δίχτυα

08′ Καλό σουτ του Τσετεροκλή, μακρινό, αουτ η μπάλα

06′ Δυνατά και οι δύο ομάδες, μετά το γκολ

04′ Παραλίγο η απάντηση της Καλλιθέας. Σουτ του Καραγιάννη στη γραμμή, έσωσε ο Ευαγγέλου

⚽ 03′ ΓΚΟΛ και 1-0 εκτέλεσε εύστοχα ο Καρανάσιος Α.

02′ Ανατροπή του Γαϊτανάκη και πέναλτι

15:04 Ξεκίνησε το ματς

Ηρακλής: Ευαγγέλου, Καρανάσιος Α., Ξανθόπουλος, Τσαρνέλας, Παπαθανασίου, Μπίρτσιος, Τερέζιου, Παπαϊωάννου, Γαϊτανάκης, Στασινόπουλος, Καραμήτρος Β. (Καρανάσιος Σπ., Ρέντας, Καραΐσκος, Γώγος, Πρεσπάρης, Μόσχος, Αθανασίου)
Καλλιθέα: Mαρμαράς, Tσόπρας, Tσετιροκλής, Mήνος, Nτούκας Σπ., Ευαγγέλου, Αποστολίδης, Mηλιάτης, Nτούκας N., Kαραγιάννης, Χασάι (Γιαννηκώτσιος, Χατζόπουλος, Σιαραφέρας, Τζιάρας, Tσακλίδης, Νικολάου, Ρατς)