«Γέφυρες» με την πρόκρισή τους… έριξαν Παναργειακός, Πολυκάρπη και Βογατσικό

Χαίρι και προκοπή είδαν στο δεύτερο κατά σειρά παιχνίδι που έδωσαν στη β’ φάση του 42ου Κυπέλλου της Ε.Π.Σ.Κ. ο Παναργειακός, ο Ηρακλής Πολυκάρπης και η Ομόνοια Βογατσικού, επικρατώντας- προ ολίγου- ο πρώτος της Δόξας Κορησού με 4-1 στο Άργος Ορεστικό, ο δεύτερος στο Νταηλάκη της ομώνυμης ομάδας με 0-1, έπειτα, όμως, από ένα ματς που οι “πράσινοι”… πληγώθηκαν από τον σοβαρό τραυματισμό του συμπαίκτη τους Φίλιππου Αντωνόπουλου, ενώ το συγκρότημα του Νίκου Εμμανουηλίδη, κατάφερε τελικά να φύγει με τους τρεις βαθμούς της νίκης από το Μαυροχώρι, νικώντας τον Γράμμο με σκορ 1-2.

Ρεπορτάζ: Δαμιανός Δέλλιος

Με τις σημερινές τους, λοιπόν, νίκες οι “κοκκινόμαυροι”, οι “πράσινοι” και οι “αρκούδες” έβαλαν στραβά το… καπέλο αναφορικά με τη βέβαιη πρόκρισή τους στην γ’ φάση του φετινού θεσμού, ενώ σημαντικό βήμα για τους “οκτώ” πραγματοποίησαν οι: Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας, που νίκησε με σκορ 5-0 την Α.Ε. Γραμμοχωρίων και η Πεντάβρυσος, που επικράτησε με 3-0 του Νέστορα Νεστορίου, κάνοντας τους βαθμούς τους τέσσερις.

Τέλος, οι Ελπίδες Μεσοποταμίας, “αλώνοντας” το γήπεδο της Χλόης και επικρατώντας του Κάστορα με σκορ 3-4, έμειναν στο… παιχνίδι της πρόκρισης, την οποία θα διεκδικήσουν κόντρα στον Γράμμο Μαυροχωρίου, ενώ η 2η αγωνιστική του β’ γύρου του τρέχοντος θεσμού θα ολοκληρωθεί αύριο Κυριακή  (16:30) με τις αναμετρήσεις Α.Ε. Βιτσίου- Κεραυνός Χιλιοδένδρου και Δόξα Αμπελοκήπων- ΠΑΣ Λεύκης.

ΓΡΑΜΜΟΣ ΜΑΥΡΟΧΩΡΙΟΥ – ΟΜΟΝΟΙΑ ΒΟΓΑΤΣΙΚΟΥ 1-2
Α.Ο. ΚΑΣΤΩΡ – ΕΛΠΙΔΕΣ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣ  3-4
ΝΤΑΗΛΑΚΗ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΟΛΥΚΑΡΠΗΣ 0-1
ΜΕΓ. ΑΛΕΞ. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΑΕ ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΩΝ 5-0
ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ – ΔΟΞΑ ΚΟΡΗΣΟΥ 4-1
ΠΕΝΤΑΒΡΥΣΟΣ – ΝΕΣΤΩΡ ΝΕΣΤΟΡΙΟΥ 3-0

ΚΥΡΙΑΚΗ 22-09-2019 (16:30)

ΑΕ ΒΙΤΣΙΟΥ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΧΙΛΙΟΔΕΝΔΡΟΥ
ΔΟΞΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ – ΠΑΣ ΛΕΥΚΗΣ

Οι όμιλοι και οι βαθμολογίες

1ος Όμιλος
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ
1 Ομόνοια Βογατσικού 6
2 Γράμμος Μαυροχωρίου 3
3 Ελπίδες Μεσοποταμίας 3
4 ΑΟ Κάστωρ 0
2ος Όμιλος
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ
1 Ηρακλής Πολυκάρπης 6
2 ΑΕ Βιτσίου 4
3 Νταηλάκη 1
4 Κεραυνός Χιλιοδένδρου 0
3ος Όμιλος
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ
1 Μ.Α. Καλλιθέας 4
2 Πεντάβρυσος 4
3 ΑΕ Γραμμοχωρίων 3
4 Νεστόριο 0
4ος Όμιλος
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ
1 Παναργειακός 6
2 Δόξα Κορησού 3
3 Δόξα Αμπελοκήπων 3
4 ΠΑΣ Λεύκης 0

 

Επόμενοι αγώνες (3ης αγωνιστικής)

Ομόνοια Βογατσικού – ΑΟ Κάστωρ
Ελπίδες Μεσοποταμίας – Γράμμος Μαυροχωρίου
Ομόνοια Βογατσικού – ΑΟ Κάστωρ
Ελπίδες Μεσοποταμίας – Γράμμος Μαυροχωρίου
ΑΕ Γραμμοχωρίων – Πεντάβρυσος
Νεστόριο – ΜΑ Καλλιθέας
Δόξα Κορησού – Δόξα Αμπελοκήπων
ΠΑΣ Λεύκης – Παναργειακός

1 ΣΧΟΛΙΟ

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here