10η αγωνιστική στον 2ο όμιλο της Γ΄ Εθνική κατηγορίας και η Αστραπή Μεσοποταμίας ηττήθηκε με 0-3 από τον Μέγα Αλέξανδρο Τρικάλων.

2ος Όμιλος – 10η αγωνιστική

Θύελλα Σαρακηνών – Εδεσσαϊκός 1-1
Θερμαϊκός Θέρμης – Μακεδονικός 0-0
ΠΑΣ Φλώρινας – Αλμωπός Αριδαίας 1-4
ΑΣ Γιαννιτσά – Ποσειδών Μηχανιώνας 1-0
Αγροτικός Αστέρας – Σειρήνα 3-0 α.α.
Άρης Παλαιοχωρίου – ΝΠΟ Νέας Καλλικράτειας 0-3 α.α.
Ρεπό: Νίκη Αγκαθιάς
Η live εξέλιξη των αγώνων του ομίλου από το sportsup.gr

Αστραπή Μεσοποταμίας – Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 0-3 (0-1)

Και Τέλος

90’+4′ ΓΚΟΛ με σουτ από κοντά του Παρσόπουλου και 0-3

86′ Αλλαγή για την Αστραπή, μέσα ο Γάκιας, έξω ο Σαββόπουλος

85′ Σουτ του Ταρέλι η μπάλα κόντραρε και πέρασε λίγο έξω

78′  Καλό σουτ μέσα από την περιοχή για τα Τρίκαλα, απέκρουσε ο Μεϊμαρίδης

76′ Μακρινό σουτ του Χότζα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

74 Αλλαγή για την Αστραπή, μέσα ο Καραμανίδης Λάζαρος, έξω ο Παλαιοδήμος

73′ Ανατροπή του Σαββόπουλο μέσα στην περιοχή αλλά δεν δίνει το πέναλτι ο διαιτητής

70′ ΓΚΟΛ και 0-2 για τον Μέγα Αλέξανδρο από το Αβραμόπουλο

69′ πέναλτι για τον Μέγα Αλέξανδρο

62′ Αλλαγή για την Αστραπή, έξω ο Κρομλίδης, μέσα ο Ψωμιάδης

59′ Αλλαγή για την Αστραπή, έξω ο Λουδοβάρης, μέσα ο Παπαχρήστος

55′ Τεράστια ευκαιρία για την Αστραπή. Αδύναμο σουτ του Στασινόπουλου πήρε τροχιά προς την εστία και την σταμάτησαν πάνω στην γραμμή

50′ Χωρίς φάση τα πρώτα πέντε λεπτά

16:02 Ξεκίνησε το β’ ημίχρονο

‘Ημίχρονο

40’Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Στασινόπουλου, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας

38′ Καλό σουτ από τα Τρίκαλα, με σπουδαία απόκρουση ο Μεϊμαρίδης έδιωξε με τα ακροδάχτυλα σε κόρνερ

29′ H Αστραπή ζητάει πέναλτι για μαρκάρισμα στον Σαββόπουλο, παίζεται λέει ο διαιτητής

20′ Μετά το σοκ, ανεβάζει στροφές η Αστραπή που ψάχνει με αξιώσεις το γκολ της ισοφάρισης

19′ Ανατροπή του ταρελι μέσα στην περιοχή, ζητάει πέναλτι η Αστραπή, παίζεται λέει ο διαιτητής

18′ Κεφαλιά του Νικολάου η μπάλα άουτ

15’Mακρινό σουτ του Κοκοβίδη ελάχιστα άουτ

14′ Σουτ του Σάντος (Τρίκαλα), μπλόκαρε ο Μεϊμαρίδης

11′ Προσπαθεί να αντιδράσει η Αστραπή από το ξαφνικό γκολ με αρκετά λάθη όμως στο κέντρο και την άμυνα

10′ Εκτέλεση φάουλ του Στασινόπουλου, η μπάλα άουτ

04′ ΓΚΟΛ για τα Τρίκαλα. Από εκτέλεση φάουλ, ο Χότζα τη βρίσκει με το κεφάλι και από τον ώμο του Κράτσιου 0-1 με αυτογκόλ

15:02 Ξεκίνησε το παιχνίδι
Αστραπή: Μεϊμαρίδης, Κράτσιος Αρ., Παλαιοδήμος, Νικολάου, Λουδοβάρης, Κρομλίδης, Χότζα, Στασινόπουλος, Σαββόπουλος, Ταρέλι, Κοκοβίδης