Ο Α.Σ. Καστοριάς_άροσις κατάφερε να ολοκληρώσει με τον καλύτερο τρόπο τις υποχρεώσεις του για το 2021 μετά την επικράτησή του επί των Αετών Βέροιας.

Το παιχνίδι στο 1ο ημίχρονο ήταν ντέρμπι με τις δύο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ 37-35. Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα μας ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή της σε άμυνα αλλά και σε επίθεση και κατάφερε να πάρει άλλη μια νίκη, την 6η και 5η συνεχόμενη, διατηρώντας ταυτόχρονα το αήττητο της έδρας.

Ευχαριστούμε θερμά τον κόσμο που βρέθηκε στον τελευταίο αγώνα για το 2021 και στάθηκε στο πλευρό της ομάδας μας με παλμό, στο ρόλο του 6ου παίκτη και στην μεγάλη προσπάθεια που κάνει.

Ευχόμαστε καλά Χριστούγεννα και να επιστρέψουμε στο γήπεδο τη νέα χρονιά, όλοι υγιείς!

Δεκάλεπτα: 21-19, 37-35, 60-46, 83-63.

Α.Σ. Καστοριάς_ΑΡΟΣΙΣ (Καραταγλίδης): Παπαμαργαρίτης 8(2), Χότζα Ε. 18(1), Μπέγος 6(2), Παπαγεωργίου, Βλάχος 23(5), Τερσενίδης 6(1), Κέδρος 2, Καλαϊτζίδης 4, Ξάνθης 2, Κορομπίλιας, Παντελίδης και Παπαδημητρίου 14(3).

Κ.Σ. Αετοί Βέροιας (Τυριακίδης): Λιόλιος 21(2), Ζαμπάκας 2, Γκανάς 3(1), Παπαγρηγορίου 14(1), Λέφας 1, Γκίτκος, Μαυρίδης 14, Γαβριηλίδης, Ιωσηφίδης 8(1).