Δεν τα κατάφεραν οι έφηβοι της Καστοριάς – Πρωταθλητές οι Διόσκουροι Κοζάνης

Πρωταθλητές οι Διόσκουροι Κοζάνης, που στο δεύτερο ημίχρονο κατάφεραν να ανατρέψουν το εις βάρος τους σκορ και να πάρουν τον τίτλο από την περσινή πρωταθλήτρια Καστοριά.

ΑΣ Καστοριάς – Διόσκουροι Κοζάνης: 17-16, 29-25, 34-35, 40-46

Δ΄ Δεκάλεπτο: 40-46 (Τελικό)

(35′): Φοβερά άστοχες και οι δυο ομάδες γι αυτό και το σκορ κυμαίνεται σε χαμηλά επίπεδα

Ξέσπασμα των Διόσκουρων τα τελευταία λεπτά της γ’ περιόδου και με ένα σερί 0-10 έκαναν την ανατροπή

Γ΄ Δεκάλεπτο: 34-35

(26′): Απίστευτη αστοχία και για τις δύο ομάδες, με την Καστοριά όμως να καταφέρνει να πάρει το προβάδισμα των 9 πόντων

Συναρπαστικό παιχνίδι μέχρι στιγμής, με συνεχής διακυμάνσεις στο σκορ, ενώ η Καστοριά κατάφερε στο τελευταίο λεπτό να πάρει μικρό προβάδισμα των τεσσάρων πόντων

B΄ Δεκάλεπτο: 29-25

Πέφτουν κορμιά στο κλειστό της Λευκόβρυσης, με τις δύο ομάδες να τα δίνουν όλα από την πρώτη στιγμή. Την στήριξή τους δίνουν στους παίκτες των «γουναράδων» πολλοί καστοριανοί

Α΄ Δεκάλεπτο: 17-16