Μόνοι τυχεροί μπορούν να θεωρούνται όσοι βρέθηκαν σήμερα στο κλειστό Δημήτρης Διαμαντίδης, καθώς είδαν μια σπουδαία μάχη, βγαλμένη από τα… παλιά, μεταξύ της Καστοριάς και του Άργους Ορεστικού!

Όπως ήταν -φυσικά- αναμενόμενο στο ντέρμπι της 11ης αγωνιστικής έγινε ένα συναρπαστικό παιχνίδι με τους «γουναράδες» τελικά να βάζουν… φρένο στην παράταση στο αήττητο για 10 ματς Άργος Ορεστικό.

Η Καστοριά με κορυφαίο τον Τερσενίδη, για την περισσότερη διάρκεια είχε ένα μικρό προβάδισμα στο σκορ, όμως το Άργος Ορεστικό την ακολουθούσε -παίρνοντας σε ορισμένες περιπτώσεις και αυτό κεφάλι στο σκορ- με αποτέλεσμα σε κάθε δεκάλεπτο οι δύο ομάδες να βρίσκονται στον πόντο.

4:43 πριν το τέλος του αγώνα η Καστοριά βρισκόταν στο +4 από το Άργος, που τελικά κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα… ίσια (63-63) στη λήξη της κανονικής διάρκειας και να στείλει την αναμέτρηση στην παράταση, όπου και τελικά η γηπεδούχος πήρε τη νίκη με σκορ 68-65.

Δεκάλεπτα: (18-18), (32-32) ημίχρονο, (48-47), (63-63) κανονική διάρκεια, (68-65) παράταση