Έβαλε… φρένο στο Άργος Ορεστικό η Καστοριά (Φωτορεπορτάζ)

Μόνοι τυχεροί μπορούν να θεωρούνται όσοι βρέθηκαν σήμερα στο κλειστό Δημήτρης Διαμαντίδης, καθώς είδαν μια σπουδαία μάχη, βγαλμένη από τα… παλιά, μεταξύ της Καστοριάς και του Άργους Ορεστικού!

Όπως ήταν -φυσικά- αναμενόμενο στο ντέρμπι της 11ης αγωνιστικής έγινε ένα συναρπαστικό παιχνίδι με τους «γουναράδες» τελικά να βάζουν… φρένο στην παράταση στο αήττητο για 10 ματς Άργος Ορεστικό.

Η Καστοριά με κορυφαίο τον Τερσενίδη, για την περισσότερη διάρκεια είχε ένα μικρό προβάδισμα στο σκορ, όμως το Άργος Ορεστικό την ακολουθούσε -παίρνοντας σε ορισμένες περιπτώσεις και αυτό κεφάλι στο σκορ- με αποτέλεσμα σε κάθε δεκάλεπτο οι δύο ομάδες να βρίσκονται στον πόντο.

4:43 πριν το τέλος του αγώνα η Καστοριά βρισκόταν στο +4 από το Άργος, που τελικά κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα… ίσια (63-63) στη λήξη της κανονικής διάρκειας και να στείλει την αναμέτρηση στην παράταση, όπου και τελικά η γηπεδούχος πήρε τη νίκη με σκορ 68-65.

Δεκάλεπτα: (18-18), (32-32) ημίχρονο, (48-47), (63-63) κανονική διάρκεια, (68-65) παράταση