Αποτελέσματα αγώνων τμημάτων του Α.Σ. Καστοριάς_άροσις για το Σαββατοκύριακο 2 -3 Δεκεμβρίου 2023

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Β΄

Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ Β΄ – Γ.Σ. ΕΛΙΜΕΙΑΣ 70-91

Το μεσημέρι του Σαββάτου 2 Δεκεμβρίου 2023 η ομάδα παίδων Β’ του συλλόγου μας, φιλοξένησε την ομάδα παίδων Ελιμείων Κοζάνης. Σε ένα πολύ δυνατό παιχνίδι η ομάδα των φιλοξενούμενων, ήταν συνεχώς μπροστά στο σκορ και πήρε την νίκη με 70-91.

Α.Σ. Καστοριάς Β΄ (Τερσενίδης): Λέκκος Αθ., Κώτσης Αθ., Κωνσταντινίδης Ζ., Μπιτσόλης Π., Παλιούρης Κ.,  Πιπερόπουλος Παν., Ντόντης Αν., Τάσιος Π., Μαυρουδής Ιωαν., Θεοδωρίδης Αχ., Καραλής Π. και Αναστασιάδης Π.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ NATIONAL LEAGUE 2 2023-24

Γ.Α.Σ. ΜΕΛΙΚΗΣ – Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ _Άροσις 72-93

Για την 7η αγωνιστική της National League 2 ο Α.Σ. Καστοριάς ταξίδεψε στην Μελίκη Ημαθίας όπου αντιμετώπισε τον τοπικό Γ.Α.Σ.

Η ομάδα μας σοβαρή από την αρχή του παιχνιδιού, πήρε το προβάδισμα 15-21 στο 1ο δεκάλεπτο και στο ημίχρονο 35-47. Στο β΄ ημίχρονο η διαφορά ανέβαινε συνεχώς για να κλείσει το 3ο δεκάλεπτο 51-75. Έτσι το τελικό 72-93 ήρθε φυσιολογικά.

Για άλλο ένα εκτός έδρας παιχνίδι, ο Α.Σ. Καστοριάς με την απόδοσή του κέρδισε το σεβασμό των αντιπάλων αλλά και το χειροκρότημα του κόσμου.

Έτσι, περιμένουμε την επόμενη Κυριακή στο κλειστό της Μεσοποταμίας τον κόσμο της Καστοριάς να έρθει να στηρίξει αυτή την προσπάθεια με αντίπαλο την Κούπα Κιλκίς