Νέα ήττα γνώρισε η Καστοριά στο γήπεδο της από τον Εθνικό Ν. Κεραμιδιου με σκορ 0-2 κι η ομάδα αρχίζει να μπαίνει σε περιπέτειες.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτερη σαν ομάδα είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων, έχασαν αρκετές ευκαιρίες για γκολ, αλλά στο α ημίχρονο δεν κατάφεραν να μετουσιωσουν την υπεροχή τους στην επίτευξη κάποιου τέρματος. Έτσι στο 4′ το ωραίο σουτ του Γιαλαμίδη έφυγε λίγο άουτ από το αριστερό κάθετο δοκάρι της εστίας του Κράτσιου Χρ., Στό 12′ ο Μωυσιάδης έσωσε πάνω στη γραμμή προσπάθεια των φιλοξενούμενων, Στό 14′ το σουτ τού Γιαλαμίδη, έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Κράτσιος Χρ.. Στό 18′ πολύ ωραία προσπάθεια του Παπαδόπουλου έσωσε ο Αντωνιάδης. Στo 23′ σε σουτ τού Κρυαμάδι, έξω από την περιοχή, η μπάλα κατέληξε άουτ, πάνω από τό οριζόντιο δοκάρι τού Κράτσιου Χρ. Στο 27΄ ο Κράτσιος Χρ., απέκρουσε με υπερένταση σε κόρνερ το σουτ του Σεχολάρι, Στό 42′ το σουτ του Τουλίκα Βασ., έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Κράτσιος Χρ.

Στην επανάληψη το σκηνικό δεν άλλαξε, απλά η Καστοριά βελτιώθηκε, χωρίς όμως να μπορεί να δημιουργήσει κάποια σημαντική ευκαιρία. Οι φιλοξενουμενοι συνέχισαν να πιέζουν κι έτσι στο 53΄ μετά από κτύπημα φάουλ του Κρυεμάδι, η μπάλα βρήκε το δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας του Κράτσιου Χρ. Στο 59΄ ο Κράτσιος Χρ., μπλόκαρε το σουτ του Κλιγγόπουλου. Στο 67΄ ο Σεχολλάρι, με ανάποδο ψαλίδι, μέσα από την περιοχή έκανε το 0-1. Στο 78′ η κεφαλιά του Σαββόπουλου Ευαγ., πέρασε άουτ, από το δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας του Πατσιογεώργου. Στο 90΄+ 4΄ ο Χατζής σε μια αντεπίθεση των φιλοξενούμενων, με πλασέ έκανε το 0-2.

Διαιτητής: Κοντογιώργος Θεόδωρος (Ε. Π. Σ. Λάρισας)

Βοηθοί: Δίχρης Δημήτριος (Ε. Π. Σ. Λάρισας)