Την ήττα στα τελευταία λεπτά από τον Άθλο Αλεξάνδρειας γνώρισε ο ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας στο χθεσινό ματς που άνοιξε το 2023. Η ομάδα μας μπήκε άστοχα στο 1ο δεκάλεπτο, με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να πάρουν τα ηνία της αναμέτρησης και να τα κρατήσουν ως το ημίχρονο.

Στην επανάληψη η ομάδα μας μπήκε πιο εύστοχη και με καλύτερη κυκλοφορία της μπάλας βρήκε σκορ και προηγήθηκε με 48-43. Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ αλλά ο αθλητής Τσαρούχας του Άθλου με συνεχόμενα τρίποντα έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του, την οποία ο ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας δεν μπόρεσε να γυρίσει στο τέλος, με αποτέλεσμα την ήττα με 59-65.

Επόμενο παιχνίδι για την ομάδα μας την Κυριακή στην Θεσσαλονίκη, όπου ο ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας θα αντιμετωπίσει την πρωτοπόρο Αρετσού Καλαμαριάς.

ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας – Άθλος Αλεξάνδρειας 59-65

Δεκάλεπτα: 12-20, 28-34, 48-43, 59-65

Διαιτητές: Διαμαντής, Κάννης

ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας (Δουβλετής): Ζόγκου 2, Σιδέρης, Σακαλιδης, Ρέπας 13 (2), Πιπερόπουλος, Φούφας 4 (1), Παγανάς 16, Πανίδης 4, Ναίπλής 8 (2), Μαλιούρας 12

Άθλος Αλεξάνδρειας (Αγγελής): Σποντής 2, Σιτσάνης 8 (1), Γκεκόπουλος 6, Κομματάς 5, Αγγελής, Τσαρούχας 28 (7), Μέλλιος, Κοχλιαρίδης 14 (2), Τερζόπουλος 2