Παρακολουθείστε live την εξέλιξη του ματς της 2ης αγωνιστικής Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ελλάδος (3ος όμιλος), μ??ταξύ των ομάδων ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ Κ20 – ΑΓΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑ, που διεξάγεται στο ΠΕ ΚΑΙ Ιωαννίνων.

Nα θυμίσουμε ότι ο νικητής του αγώνα περνάει απευθείας στην επόμενη φάση όπου και θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τη Λευκίμμη Κέρκυρας.

ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ  0-1  4′ Ο Μαντζάνας πήρε μπαλιά από τον Ράππο στον κενό χώρο και από πλάγια θέση δεξιά νίκησε σε τετ-α-τετ τον Παπαϊωάννου, ανοίγοντας το σκορ

12′ Κίτρινη ο Νέδος

18′ Σέντρα από δεξιά και σουτ του Αλεξίου μέσα από την περιοχή, η μπάλα πήγε πάνω στον Κράτσιο που είχε κρατήσει τη θέση του στο τέρμα της Καστοριάς.

19′ Κίτρινη ο Νίνος

20′ Παιχνίδι κέντρου ως επί το πλείστον στα πρώτα 20 λεπτά. Η Καστοριά πέτυχε το γρήγορο γκολ και κυκλοφορεί περισσότερο την μπάλα, ενώ ο ΠΑΣ πιέζει αρκετά στη μεσαία γραμμή, κλέβει μπάλες, αλλά δεν μπορεί να αναπτυχθεί επικίνδυνα, με συνέπεια να έχει καταγράψει μόνο μία καλή στιγμή μ’ ένα σουτ του Αλεξίου.

27′ Ο Παπαδόπουλος Ε. εκτέλεσε απευθείας φάουλ έξω από την περιοχή της Καστοριάς, αλλά η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ.

32′ Ο Παπαδόπουλος βρέθηκε δίπλα στη μικρή περιοχή της Καστοριάς, αλλά στο γύρισμα που έκανε, η μπάλα δεν πήγε προς τον Βασιλείου που καιροφυλακτούσε.

43′ Δεύτερη κίτρινη στον Νίνο για σκληρό μαρκάρισμα. Με 10 παίκτες για το υπόλοιπο η Καστοριά για τη συνέχεια του ματς.

ΛΗΞΗ Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ  0-1

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

Με την έναρξη του β’ μέρος η Καστοριά άλλαξε τερματοφύλακα, ο Γιαλμάς μπήκε στη θέση του Κράτσιου. Για τον ΠΑΣ στη θέση του Τάτση μπήκε ο Λιάπης.

52′ Σουτ του Αντωνιάδη, η μπάλα στα χέρια του Παπαϊωάννου.

ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ 55′   0-2   Ο Σίμος μπήκε από δεξιά στην περιοχή, πάσαρε στον Νταμζί που ακολουθούσε κι ο τελευταίος με πλασέ ‘εγραψε το 0-2.

60′ Ο Αλεξίου “ζύγισε” το σουτ έξω από την περιοχή της Καστοριάς, αλλά ο Γιαρμάς είχε σωστή θέση στα δοκάρια του και μπλόκαρε την μπάλα.

63′ Ωραία ενέργεια από δεξιά και γύρισμα της μπάλας στο σημείο του πέναλτι, ο Αλεξίου σούταρε πάνω σε αμυντικό και πήρε κόρνερ. Στην εκτέλεση του κόρνερ η μπ΄παλα πήγε στον Γώγο που από κοντά αστόχησε σε δυνατό σουτ.

73′ Ωραία ενέργεια του Λιάπη από δεξιά, ο Σαββίδης σε απόσταση βολής πλάσαρε πάνω στον τερματοφύλακα. Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΣ.

78′ Αλλαγή η Καστοριά, στη θεση του Ράπο ο Τόπρας.

80′ σουτ του Ε. Παπαδόπουλου η μπάλα πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι

89′ Διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για πέναλτι σε χέρι του Αντωνιάδη

90′ Σουτ του Χασάι από καλή θέση απέκρουσε δύσκολα ο Παπαιωάννου

91′ τελευταία αλλαγή για την Καστοριά, στην θέση του Μαντζάνα, ο Μελισσανίδης

ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ  0-2, ΠΡΟΚΡΙΝΕΤΑΙ Η ΚΑΣΤΟΡΙΑ