Ζωντανή κάλυψη της sentra.com.gr του κρίσιμου αγώνα της Καστοριάς με τον Χαρίλαο Τρικούπηstrong>

Με Ctrl + F5 ανανεώνεται το άρθρο!!!

Με σκορ 25-27 υπέρ του Χαρίλαου Τρικούπη ολοκληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο στο κλειστό της Καστοριάς, στα πλαίσια της 27ης Αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Ανδρών Β΄ Εθνικής Κατηγορίας

Πέντε λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου το σκορ είναι 35-33 υπέρ της Καστοριάς.

Α’ Ημίχρονο 48-40

Άκρως συναρπαστικό το παιχνίδι στο πρώτο του ημίχρονο, ανάμεσα στην Καστοριά και τον Γ.Σ. Χαρίλαο Τρικούπη, το οποίο στη λήξη του βρήκε την ομάδα των γουναράδων μπροστά στο σκορ με οκτώ πόντους (48-40), ενώ οι φίλαθλοι είχαν την ευακιρία σε αυτό το πρώτο μέρος του αγώνα να απολαύσουν πλούσιο θέαμα, και πολλά καλάθια τριών πόντων εκατέρωθεν.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο με την Καστοριά μπροστά στο σκόρ με 50-43 στο 22′

58-58 το σκορ τρία λεπτά πριν τη λήξη του τρίτου δεκαλέπτου

Μπλακ αουτ της Καστοριάς σε άμυνα και επίθεση στο τρίτο δεκάλεπτο, με αποτελεσμα να το εκμεταλλευθουν οι φιλοξενουμενοι όχι μονο ισοφαρίζοντας αλλα περνώντας και μπροστά με σκορ 60-65. Απομένουν 56 δευτερόλεπτα για τη λήξη του τρίτου δεκαλέπτου.

Μείωσε στον πόντο η Καστοριά και το τρίτο δεκάλεπτο έκλεισε με σκορ 65-67.

67-68 στην αρχή της 4ης περιόδου.

77-75 τέσσερα λεπτά πριν τη λήξη.

Θρίλερ το παιχνίδι με την καστοριά να ανατρέπει την εις βάρος της διαφορά και να παίρνει προβάδισμα 4 πόντων 79-75.

Και 81-75, δύο λεπτά πριν το τέλος.

83-76, 39 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη και τάιμ άουτ από τον Χαρίλαο Τρικούπη.

Ξεκίνησε και πάλι το παιχνίδι.

31 δευτερόλεπτα και βολές για την Καστοριά

87-76 και τέλος!

Στην Α2 θα βρίσκεται από την επόμενη σεζόν η Καστοριά, η οποία εξασφάλισε και τυπικά την άνοδο με το 87-76 επί του Χαρίλαου Τρικούπη, τρεις αγωνιστικές πριν το τέλος της χρονιάς, αφού ο ηττημένος του Καρδίτσα-Ερμής Αγιάς δεν την προλαβαίνει.