Το ίδιο σκηνικό ξανά και ξανά…

Ρεπορτάζ: Δημήτρης Δέλλιος

Εκτός από ορισμένες φορές όπου ηττήθηκε σχετικά εύκολα, η ομάδα του Γιώργου Τομόπουλου, πάλεψε, έδειξε ότι μπορεί να πάρει κάποιο θετικό αποτέλεσμα αλλά στο τέλος έχασε. Αυτή την φορά από τον ΝΠΟ Νέας Καλλικράτειας με σκορ 0-2 στα πλαίσια της 17ης αγωνιστικής που πραγματοποιήθηκε εμβόλιμα σήμερα.

Έτσι, λοιπόν και σήμερα, οι «κιτρινόμαυροι» της Μεσοποταμίας παρότι έμειναν από πολύ νωρίς πίσω στο σκορ, στο 6′ συγκεκριμένα, πίεσαν, δημιούργησαν ευκαιρίες αλλά η αστοχία ή και η ατυχία τους, δεν τους άφησε για ακόμη μια φορά να πετύχουν κάποιο γκολ, με αποτέλεσμα να γνωρίσουν την 12η ήττα τους στο πρωτάθλημα και να μείνουν στην… ουρά του βαθμολογικού πίνακα.

Όσο αναφορά το ματς αυτό καθ’ αυτό, η ομάδα της Νέας Καλλικράτειας μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και ευτύχησε να προηγηθεί -όπως προαναφέραμε- στο 6ο λεπτό με τον Γκέρι, ένα γκολ που φαίνεται πως ταρακούνησε τους παίκτες της Αστραπής, οι οποίοι ανέβασαν «στροφές», ισορρόπησαν το παιχνίδι, πίεσαν αρκετά τους φιλοξενούμενους και σε κάποιες περιπτώσεις θα μπορούσαν να είχαν ισοφαρίσει.

Στην επανάληψη, το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα πάλεψε, έδωσε ότι είχε για να πετύχει το γκολ της ισοφάρισης, όμως στο 85′ έμεινε με έναν παίκτη λιγότερο, καθώς αποβλήθηκε ο αρχηγός της ομάδας, Γρηγόρης Καραμανίδης και ένα λεπτό αργότερα (86΄) οι φιλοξενούμενοι σφράγισαν τη νίκη τους με τον Πολυζά.