Με το καθαρό σκορ (5-0) επικράτησε η ομάδα της Καστοριάς σήμερα το απόγευμα στο Δ.Α.Κ.Κ. επί του φιλόδοξου φέτος Μακεδονικού Σιάτιστας, που σαν στόχο έχει την άνοδο στη Γ΄ Εθνική κατηγορία, σε ένα, κατά τ’ άλλα, φιλικό παιχνίδι, στο οποίο οι «γουναράδες» δεν αντιμετώπισαν κανένα απολύτως πρόβλημα στην άμυνά τους, ενώ αναφορικά με τα επιθετικά τους καθήκοντα, γεγονός είναι, ότι τα πήγαν περίφημα, μιας και το σκορ, από μόνο του, τα … λέει όλα.

Ήταν, αναμφίβολα, ένα θετικό δείγμα για τους «ερυθροκίτρινους» το εν λόγω ματς, δίνοντας, παράλληλα, την ευκαιρία στον προπονητή Διονύση Λίτσκα να βγάλει χρήσιμα συμπεράσματα για τις δυνατότητες που διαθέτουν οι παίκτες του σε αναμετρήσεις με δυνατούς αντιπάλους.

Για την ιστορία, να αναφερθεί, ότι τα γκολ της Καστοριάς πέτυχαν οι: Αντωνιάδης στο 33′ με κοντινό σουτ το 1-0, Χασάι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι το 2-0 στο 49′, Παναγιωτίδης στο 56′ το 3-0, επίσης με εύστοχο πέναλτι, Γιώργης το 4-0 στο 67΄ με διαγώνιο σουτ από αριστερά, ενώ τα αριθμητικά δεδομένα (5-0) της φιλικής αναμέτρησης διαμόρφωσε στο 80΄ο Βενέτης με κοντινό σουτ.

Οι «γουναράδες» στο α΄ ημίχρονο αγωνίστηκαν με τους: Κράτσιο, Βασίλη, Τσόπρα, Ιασωνίδη, Παναγιωτίδη, Αντωνιάδη, Μηλιάτη, Νίνο, Χασάι, Πατσίκα και Γιώργη, ενώ στην επανάληψη αγωνίστηκαν και οι: Μπαϊραχτάρης, Φυτανίδης, Βενέτης, Παπακώστας, Σαββόπουλος και Πετσώνης.