Μια πολύ σημαντική νίκη πέτυχε χθες ο ΓΠΟ Καστοριάς κόντρα στον Λεοντικό Κηφισιάς

Ένα ακόμη βήμα για την παραμονή στην κατηγορία έκανε ο ΓΠΟ Καστοριάς και πιο συγκεκριμένα στην 3η αγωνιστική των play out της Α΄ Εθνικής κατηγορίας, όπου τα κορίτσια του Κύριλλου Καλλιμάνη επικράτησαν με 1-0 του Λεοντικού.

Η ανακοίνωση της ομάδας για το παιχνίδι:

Στο τρίτο εντός έδρας παιχνίδι μπαράζ για την ομάδα μας με αντίπαλο τον Λεοντικό Κηφισιάς κατάφερε να επιτύχει τον στόχο της παίρνοντας την νίκη με σκορ 1-0.

Ένα πρώτο ημίχρονο που δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας, οδήγησε τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια με το ισόπαλο 0-0.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα μας ανέβασε στροφές και σε διάστημα 5′ είχε 3 κλασικές ευκαιρίες και σε μια από αυτές ευτύχησε να ανοίξει το σκορ με μονοκόμματο σουτ της Τζιάρα έπειτα από εξαιρετική σέντρα της Κωστάρα . Μετά το γκολ η ομάδα μας έχοντας την ψυχολογία με το μέρος της συνέχισε να δημιουργεί ευκαιρίες με κορυφαία το τετ α τετ της Κυριζάκη έπειτα από τρομερή συνεργασία των Μάρκου και Τζιάρα . Η ομάδα μας στα επόμενα 15′ συνέχισε να έχει την μπάλα στην κατοχή της ωστόσο υστέρησε στην τελική πάσα που θα οδηγούσε στο 2-0 και θα κλείδωνε το παιχνίδι . Μεγάλη ευκαιρία στο 87′ μετά από σουτ της Τζιάρα να σημαδεύει την συμβολή των δοκών και το σκορ να παραμένει στο 1-0. Χιτσκοκικο φινάλε στο 96′ με την ομάδα του Λεοντικού να χάνει τεράστια ευκαιρία να φέρει το παιχνίδι στα ίσα.

Νίκη μεγάλης σημασίας για την ομάδα μας.

Ευχόμαστε στην παίχτρια του Λεοντικού (Γκούφα) περαστικά, καλή επιστροφή σε όλη την ομάδα και καλή συνέχεια στο πρωταθλημα.