“Πάλεψε με τον εαυτό του και κατάφερε να χάσει… Κύρκος – Κύρκος 5-0” αναφέρει η ομάδα του Άργους Ορεστικού

Θα μπορούσε να είναι το τελικό αποτέλεσμα του χθεσινού αγώνα Ελπ.Μεσοποταμίας – Α.Σ.Παναργειακός αν δεν συμμετείχαν στον αγώνα οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων. Ο κ. Κύρκος στο 70′ έδωσε φάουλ στη γραμμή της περιοχής των Ελπίδων αντί να καταλογίσει πέναλντι, στο 75′ ο βοηθός διαιτητή δεν είδε τη μπάλα που περνάει τη γραμμή του τέρματος και αφού είχε χτυπήσει στο δοκάρι, στο 78′ ο ίδιος βοηθός ακύρωσε καθαρό γκολ του Δηνάδη, στο 80′ δεν είδε χέρι αμυντικού των Ελπίδων σε σουτ που έκοψε την πορεία της μπάλας προς την εστία και στο 90′ “έκλεισε’ το σκορ με ένα πέναλντι που είδαν αυτός και οι χειροκροτητές του. Το σκορ άνοιξε στο 60′ όταν έδωσε κόκκινη στον Μήλιο για εξύβριση σε αντίπαλο παίχτη καθώς από κάπου (απ’ τον ουρανό φυσικά) άκουσε στα αυτιά του τη διαχρονική ελληνική βρισιά. Οι κάρτες στα χέρια του εν λόγω διαιτητή αποτέλεσαν μια μεσημεριανή τράπουλα με πολλά Joker ενώ με τον καταλογισμό των περισσότερων παραβάσεων κατάφερε να δείξει από νωρίς ποιος θα ήταν ο πρωταγωνιστής αυτής της αναμέτρησης.

Στο παρασκήνιο του αγώνα ο Παναργειακός προηγήθηκε στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου με γκολ-κεφαλιά του Δηνάδη και ισοφαρίστηκε στις αρχές του 2ου ημιχρόνου. Στη συνέχεια ο Λάκης με σουτ στη γραμμή της περιοχής έδωσε το προβάδισμα στον Παναργειακό για δεύτερη φορά αλλά και πάλι ισοφαρίστηκε. Στις καθυστερήσεις του αγώνα οι Ελπίδες πήραν τη νίκη με χτύπημα πέναλντι.

Στα βίντεο που ακολουθούν θα δείτε καθαρά δύο από τα κατορθώματα του διαιτητή και του βοηθού.