Τριπλά… χρυσός επιστρέφει από την Σαλαμίνα ο κωπηλάτης του ΝΟΜ!

Με την φράση του Ρωμαίου στρατηγού Ιούλιου Καίσαρα ”Veni Vidi Vici”, μπορεί να χαρακτηριστεί η παρουσία του Κωσταραζινού κωπηλάτη Χρήστου Στεργιάκα, στον 5ο Πανελλήνιο Αγώνα Κλειστής Κωπηλασίας, που διεξάχθηκε στο κλειστό γυμναστήριο ”Ολυμπιονίκης Νίκος Γραμματικός” της Σαλαμίνας, το Σάββατο 18 Δεκεμβρίου 2021.

Ο αθλητής του Ναυτικού Ομίλου Μαυροχωρίου ”Οι Αργοναύτες”, κατέκτησε τρία χρυσά μετάλλια, με την προπονήτρια του Ιουλία Τσίντζου να είναι απόλυτα ικανοποιημένη, από την συμμετοχή στη διοργάνωση.

Ο φετινός παγκόσμιος πρωταθλητής στην κατηγορία νέων ανδρών του Ν.Ο. Μαυροχωρίου, κατέκτησε το πρώτο χρυσό μετάλλιο στο αγώνισμα της σκυταλοδρομίας δύο ατόμων μαζί με την Ευαγγελία Φράγκου του ΝΟ Γιαννιτσών, το δεύτερο πάλι στο ίδιο αγώνισμα αλλά αυτή τη φορά μαζί με τον Γιάννη Καλανδαρίδη του Ε.Ν.Ο.Α. και το τρίτο το κατέκτησε τρέχοντας μόνος του για την απόσταση των 2.000 μέτρων.