Την ήττα με σκορ 2-1 και μάλιστα με γκολ στο 90’+1′ γνώρισε -πριν από λίγο- ο Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας στην Ηγουμενίτσα από τον Θεσπρωτό.

Ρεπορτάζ: Δημήτρης Δέλλιος

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων κι ενώ το σκορ ήταν στο 1-1, ο Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας– ώ του θαύματος- για πολλοστή φορά στο τρέχον πρωτάθλημα δέχθηκε «μαχαιριά» στο 90’+, με αποτέλεσμα να φύγει από το γήπεδο της Ηγουμενίτσας με άδεια χέρια, καθότι στο λεπτό που προαναφέρθηκε είδε τα δίχτυα του να… ματώνουν για το 2-1 και, κατά συνέπεια, να χάνει μοναδική ευκαιρία να αποσπάσει έναν πολύτιμο βαθμό που θα τον κρατούσε «ζωντανό» στην προσπάθεια που καταβάλλει να παραμείνει στην κατηγορία.

Κατά τ’ άλλα, η ομάδα της Καλλιθέας, παρά τα πολλά προβλήματα που αντιμετώπιζε από τραυματισμούς, αλήθεια είναι, ότι πάλεψε με όλες της τις δυνάμεις το παιχνίδι με τον Θεσπρωτό και πως δικαιούνταν τον βαθμό της ισοπαλίας, ενώ εκφράζει και παράπονα από τη διαιτησία, με κύρια αναφορά τη φάση του πέναλτι σε βάρος της, από το οποίο προέκυψε το 1-0, θεωρώντας πως ήταν ανύπαρκτο.