Ολοκληρώθηκαν τα τέσσερα από τα πέντε παιχνίδια της 11ης αγωνιστικής της Α΄ κατηγορίας (Miss Kids) της ΕΠΣ Καστοριάς. Απομένει η αυριανή αναμέτρηση Ηρακλής Πολυκάρπης – Δόξα Αμπελοκήπων.

Τελικά οι προβλέψεις των μετεωρολόγων για χιόνια στην περιοχή μας «έπεσαν» έξω και έτσι πραγματοποιήθηκε κανονικά (σχεδόν) η 11η αγωνιστική του τοπικού μας πρωταθλήματος, όπου και σημειώθηκαν δύο «άσσοι» και δύο «διπλά», με τις οκτώ ομάδες να βρίσκουν 11 φορές συνολικά δίχτυα.

Μετά την ολοκλήρωση και των σημερινών αναμετρήσεων, η ομάδα της Καστοριάς 1980 «ξέφυγε» και άλλο από την δεύτερη θέση και μάλιστα παίρνοντας ξεκούραστα τους 3 βαθμούς, καθώς είχε αγώνα με την Ομόνοια Βογατσικού που όπως είναι γνωστό, εδώ και λίγες ημέρες, έχει αποσυρθεί από το πρωτάθλημα.

Επιστροφή στις νίκες είχαμε για τον Παναργειακό, ο οποίος επικράτησε, εκτός έδρας, των Γραμμοχωρίων με σκορ 0-2 και πλησίασε τα «ελάφια» στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας πλέον, διαφορά έναν μόλις βαθμό.

Το σκορ άνοιξε στο 4ο, μόλις, λεπτό ο Κόζαρης (0-1), ενώ ο νεοαποκτηθέντας, Σπύρος Καρανάσιος, πέτυχε το πρώτο προσωπικό του τέρμα με τα χρώματα του συγκροτήματος από το Άργος Ορεστικό, στο 18ο λεπτό της αναμέτρησης και διαμόρφωσε το τελικό 0-2.

Η Δόξα Κορησού πήρε, σχετικά, εύκολα τη νίκη στο γήπεδό της από την Πεντάβρυσο με σκορ 3-0 και βρίσκεται πλέον και αυτή πολύ κοντά στη 2η θέση της βαθμολογίας μαζί με τον Παναργειακό.

Ο Τσόπρας στο 9ο λεπτό έκανε το 1-0 και σημείωσε, ταυτόχρονα, το πρώτο του τέρμα με την Δόξα, ο Λευτέρης Μηλιάτης διπλασίασε τα τέρματα της Κορησού στο 32′ (2-0), ενώ το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 69′ ο Παντελής Γάκκιας.

Επιτυχιών συνέχεια για τον ΑΣ Νταηλάκη που πήρε την νίκη από τον ΑΟ Κάστωρ με σκορ 3-2 σε ένα παιχνίδι που τα είχε όλα! Πλούσιο σε θέαμα, πολλά γκολ, δύο πέναλτι και εντάσεις.

Το σκορ άνοιξε ο Παπαδάμος στο 13ο λεπτό (1-0) του αγώνα, ο Αβράμης στο 21′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διπλασίασε τα τέρματα των «κυανόμαυρων» (2-0), ο Εστιάδης στο 32′ μείωσε σε 2-1, ο Παπαδάμος στο 56′ έδωσε και πάλι στην ομάδα του προβάδισμα δύο γκολ (3-1), ενώ τέλος, το 3-2 διαμόρφωσε στο 75′ ο Εστιάδης από τα 11 μέτρα.

Με το διπλό έφυγε από το Τοιχιό ο Γράμμος Μαυροχωρίου που αν και τα… βρήκε σκούρα, τελικά επικράτησε της τοπικής ΑΕ Βιτσίου με σκορ 0-1. Το μοναδικό τέρμα των «κυανόλευκων» πέτυχε στο 64′ ο Μάντσης.

Τέλος, το ρεπό της σήμερα είχε η ομάδα της Αστραπής Μεσοποταμίας.