Ήττα με τελικό σκορ 1-2 για την Αστραπή Μεσοποταμίας από τον Θιναλιακό.

Η ανακοίνωση της ομάδας:

Η ομάδα μας αν και προηγήθηκε στο σκορ με τον Καραμανίδη και παίζοντας με πάθος σε ολόκληρη τη διάρκεια του παιχνιδιού δεν κατάφερε να πάρει κάτι θετικό αφού δέχτηκε 2 γκολ στις «λεπτομέρειες». Η ισοφάριση έγινε στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου με

Πέναλτι όταν ο αντίπαλος ανατράπηκε εντός περιοχής απο τον Αντωνιάδη. Η ομάδα μας μπήκε μουδιασμένα στο δεύτερο ημίχρονο και δέχτηκε ένα «εύκολο» γκολ πολύ γρήγορα αφού μετά από απόκρουση του τερματοφύλακα μας, ανενόχλητος ο επιθετικός στο «ριμπάουντ» έκανε το τελικό 1-2. Η ΑΣΤΡΑΠΗ αν και σε ολόκληρο το δεύτερο 45λεπτο είχε την κατοχή και τον έλεγχο της μπάλας χάνοντας μερικές καλές ευκαιρίες δεν μπόρεσε εν τέλη να βάλει το πολυπόθητο γκολ της ισοφάρισης.

Συγχαρητήρια σε όλους τους παίχτες μας για την μαχητική προσπάθεια.

Ευχαριστούμε τον κόσμο που στήριξε με μεγάλη παρουσία και σας περιμένουμε και την επόμενη Τετάρτη στον εντός έδρας αγώνα με την ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ.

Αρχική εντεκάδα: Μεϊμαρίδης, Αμανατίδης, Κράτσιος, Τσακλίδης, Παλαιοδήμος Αν., Ψωμιάδης, Μηλιάτης, Αντωνιάδης, Σωτηριάδης, Κουσίδης, Καραμανίδης.

Αναπληρωματικοί: Κρομλίδης, Λαζαρίδης, Νικολάου, Πασιώλης, Παλαιοδήμος Κ., Παπαθωμάς, Κοχλιάδης, Αθανασιάδης.