Μια σπουδαία νίκη κατάφερε τελικά να πάρει η Καστοριά από το Ψυχικό, σε ένα ματς ακατάλληλο για καρδιακούς!

Δ’ Δεκάλεπτο: 68-66 (Τελικό)

Στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα, που ήταν ακατάλληλο για καρδιακούς, τελικά, η Καστοριά κατάφερε να πάρει μια σπουδαία νίκη με 68-66 απέναντι σε μια «σκληροτράχηλη» ομάδα, επιστρέφοντας, παράλληλα, στα χαμόγελα

Γ’ Δεκάλεπτο: 49-51

Βελτιώνοντας τα ποσοστά τους στην επίθεση οι δύο ομάδες και πηγαίνοντας χέρι – χέρι μέχρι την λήξη του Γ΄ δεκαλέπτου, άφησαν το ενδιαφέρον για την τελευταία περίοδο του αγώνα

Β’ Δεκάλεπτο: 29-31

Στα… χνάρια του α’ δεκαλέπτου κινήθηκε η Καστοριά, όμως, παίζοντας σπουδαία άμυνα στα λεπτά της της β’ περιόδου, κατάφερε να πάει στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του α’ ημιχρόνου με διαφορά δύο πόντων.

Α’ Δεκάλεπτο: 13-18

Η μεγάλη νευρικότητα της Καστοριάς στις προσπάθειές της στο Α’ δεκάλεπτο, κύρια όμως, η αφλογιστία της στην επίθεση την άφησε πίσω στο σκορ.